PostPlay Театр — перший український андеграундний театр, розташований у будівлі колишньої стрічкової фабрики на Подолі. Ця територія — арт-кластер клубів, галерей та інших осередків сучасного мистецтва.
Своїми проектами театр привертає увагу суспільства до «незручних», гострих, болючих тем. Ми розуміємо, що жоден мистецький акт не здатен змінити світ, проте сподіваємось, що світогляд окремої людини може бути змінений. Тематика вистав – від політичних до гендерно-чутливих, кожен зможе знайти близьке для нього.
PostPlay Театр створює умови для суспільного діалогу, дає право бути почутими тим, кого суспільство зазвичай ігнорує. Через мистецькі акти він залучає проблеми вимушених переселенців та інших «нових пригноблених» груп до культурного й загальнодержавного контексту. Таким чином підняті у виставах та на обговореннях гострі питання отримують суспільний резонанс.
Специфіка PostPlay Театру ще й в тому, що після вистав зазвичай відбуваються обговорення, що інколи переростають у палкі дискусії. Зазвичай предмет обговорення — не сама вистава та її естетична цінність, а коло окреслених нею проблем. PostPlay Театр надає можливість висловитися кожному, хто готовий почути та поважати думку інших.
Ключові вистави PostPlay Театру:
— «Сіра Зона» (режисерка — Галина Джикаєва, драматурги — Ден та Яна Гуменні), присвячена проблемам переселенців зі сходу України та Криму.
— «Ополченці» (режисер — Антон Романов, драматурги — Ден та Яна Гуменні) — історія ополченця, який воював у лавах так званої «Донецької Народної Республіки», а потім переїхав до Києва.
— «Більше, ніж жінка» (кураторка проекту — Ніно Ходорівська) — перша в Україні вистава, присвячена темі гендеру та трансгендерності.
— «50 перших днів війни» (режисер — Ден Гумений, текст — Наталія Казеннова) — театралізоване дійство за щоденниками журналістки Наталії Казеннової, що змушена була залишити рідний Донецьк у зв’язку з початком військових дій.
— «Чорний сніг» (постановка, ідея — Ден та Яна Гуменні), присвячена боротьбі за існування чотирьох міст — Нагасакі, Сараєво, Донецьку та Алеппо. Через пластичну форму розкривається прагнення до життя в умовах надзвичайних ситуацій .
— «В очікуванні на Годо» – site specific вистава-мандрівка, презентована на Міжнародному пленері «Колір оксамиту» в Одеській області. Вистава-спомин, створена Деном та Яною Гуменними для осягнення почуттів родин, де хтось є «зниклим без вісти». Сухе статистичне формулювання приховує цілий спектр емоцій, що представлені у пластичній формі з мінімумом слів.
Наступні покази плануються на різноманітних фестивалях.
Звичайно, це далеко не всі проекти, створені в просторі PostPlay Театру за півтора роки його існування. Є ще й експресивні перформанси Антона Романова («Мапи ідентичності» та інші), що здобули визнання закордонної публіки, і вистави за класичними та сучасними драматичними творами.
6 жовтня заплановане відкриття оновленого майданчику PostPlay Театру (лекційний простір для майстер-класів та тренінгів) та власне, відкриття театрального сезону. Ще буде декілька сюрпризів до кінця року!
Далі буде…
Наша адреса: вулиця Нижньоюрківська 31, м. «Контрактова площа» або «Тараса Шевченка»