Центр мистецтв «Новий український театр» – один з перших незалежних театрів Києва

Центр мистецтв «Новий український театр» – один з перших незалежних (недержавних) театрів Києва. Він був заснований у 1998 році режисером Віталієм Кіно (випускником «режисерської школи» Едуарда Митницького). Багато років театр не мав постіної сцени й працював на різних сценічних майданчиках, багато гастролював, брав участь у різноманітних фестивалях. У 2009 – НУТ вирішив ризикнути і, нарешті, відкрив власну сцену у центрі Києва, у затишному будиночку 19-го сторіччя, на вулиці Михайлівській, 24 ж. Того року трупу театру поповнили талановиті та амбіційні випускники-актори Віталія Анатолійовича Кіно, яких він навчав у театральному коледжі. Їх яскраві дипломні вистави першими з’явились на афіші оновленого Нового українського.

Перша прем’єра на власній сцені – вистава «Безталання» за І. К. Карпенко-Карим – стала насправді «програмною» виставою НУТу, в ній впевнено були сформульовані естетичні та філософські погляди творчого колективу, його мистецький напрямок, бачення сучасного українського театру. Це було щире, нове, «живе» прочитання відомої класики.

Позиція театру така, що репертуар складається наполовину з сучасної драматургії, а наполовину – з класики. Тому, якщо у театрі з’являється вистава за класичним твором, то наступна прем’єра обов’язково буде за текстом сучасного драматурга, і зазвичай це така п’єса, яка ще не з’являлась на сценах інших театрів.

Такими «відкриттями» у НУТі стали п’єси Наталі Уварової, Романа Горбика, Віктора Рибачука, Миколи Халєзіна, Марини Смілянець та навіть вистава за мотивами творів відомої української письменниці Тані Малярчук.

Сцена з вистави «Маленькие комедии большого дома» (за п'єсою А. Аркана та Г. Горина). Реж. В. Кіно. Актори: І. Рибалко, Н. Заруцька, О. Білоног, Є. Снігир
Сцена з вистави «Маленькие комедии большого дома» (за п’єсою А. Аркана та Г. Горина). Реж. В. Кіно. Актори: І. Рибалко, Н. Заруцька, О. Білоног, Є. Снігир

Двері Нового українського театру завжди відкриті для молодих режисерів, акторів, сценографів. Варто лише принести цікаву ідею і творча команда НУТу з радістю допоможе її реалізувати.

Новий український театр позиціонує себе, як «театр для всієї родини», тому вдень працює Театр для дітей «Божья Коровка», який має великий репертуар для юних глядачів різного віку, як класичних так і сучасних авторів.

Також серію пізнавально-розважальних казок з різних освітніх тематик, таких як «Абетка гарних манер» з правил етикету для малят, «Мій домашній дикий лис» у якій піднімаються проблеми екології, «Пригоди гномів у місті Світлофорськ» про безпеку на дорозі, та багато інших.

«Дитяча» складова НУТу має свій особливий підхід до маленького глядача. Кожного разу, приходячи на виставу, діти зустрічають Сонечко (Божу Корівку), актрису-ведучу, яка одразу заводить дружбу з кожним гостем, грає у цікаві ігри та налаштовує на перегляд вистави. Під час вистави вона увесь час знаходиться з дітьми та дивиться з ними казку, а після вистави дарує особливі подарунки.

Театр має декілька родинних проектів, а саме:

Сімейний театральний клуб

На одній сцені батьки дивляться виставу, відпочивають, спілкуються з новими друзями, а на іншій сцені малюки грають з Сонечком (Божою Корівкою), дивляться казку, пригощаються різними смаколиками, здобувають корисні навички на різноманітних майстер-класах.

День Народження у театрі

Для дітей. Гості дивляться казку, грають з акторами-аніматорами, танцюють на дискотеці, а ще мають унікальну можливість спробувати себе в якості акторів, взявши участь в інтерактивних виставах

Дитячий табір театру і кіно

Літом можна записатись у наш творчій табір, цілий день діти займаються акторською майстерністю, розважаються, дивляться вистави, знімаються у кінофільмах.

Центр мистецтв «Новий український театр» – молода, жива, сучасна, незалежна мистецька родина, щиро вдячна кожному глядачу та відкрита для творчої співпраці.

Адреса: м. Київ, вул. Михайлівська, 24ж, тел.: 0442793278, 0675821946
Сайт: www.nut.kiev.ua

Автор: Марина Смілянець
Фото з театру