Як змінюється культура і суспільство після травми і на що варто зважати митцям, аби не ретравматизовувати людей в театрі під час та після війни – на ці питання будуть шукати відповіді учасники та експерти театральної резиденції “Упіймати кота” з 15 по 21 листопада у Львові. Прийом заявок до 25 жовтня.
Коли в грудні 2021 ми заповнювали одну із грантових заявок, то серед ризиків проведення фестивалю був приблизно такий опис: “у разі повномасштабного вторгнення Росії та початку війни…” Це був найближчий момент розуміння, що справді може початись війна, а під час війни фестивалю не буде. Вже з того часу ми думали, як продовжувати роботу Кота в умовах війни.
У нас вже був формат резиденції, яку ми втілили у 2019 та у 2021 роках. Тож одразу почали думати саме над резиденцією. Адже це той формат, де ми можемо приділити достатньо уваги безпеці учасників, що зараз є надважливо.
Ми розглядали різні теми, але найбільше відгукнулась ідея створення резиденції, де учасники зможуть поглянути на культуру під іншим кутом, іншим поглядом. Адже 24 лютого ми змінились і так само має змінитись наша робота в культурі. Так зʼявилась ідея про потребу “Розбачити культуру”, що і стало темою резиденції.
Цією резиденцією Кіт розпочинає серію Шкіл, що дадуть можливість спеціалістам перформативних практик краще зрозуміти потребу суспільства у час війни, це реагування на запитів суспільства тут і зараз.
В програмі резиденції будуть воркшопи та лекції від європейських практиків театру на тему створення культурних продуктів у кризовий період а також їх менеджмент.
Для кращого розуміння як змінилось сприйняття людей у час війни ми також запросили українського психолога, що проведе 6 ознайомчих лекцій про тригер, травму та базові навички терапії, як от психофізичні вправи і тести, що допоможуть зрозуміти стан і стабілізувати його. Ці знання наші учасники зможуть використати в роботі з трупою чи командою під час підготовки культурного продукту.
Кіт вже готується до відбору заявок і буде надавати перевагу тим кандидатам, що матимуть достатньо досвіду і мотивації в організації перформативних подій аби втілити проект із набутими знаннями впродовж року після резиденції.
Детальну інформацію ви можете знайти на сторінці проекту. Підписуйтесь, Кіт готує багато актуального для акторів, режисерів, драматургів та усіх спеціалістів перформативних практик, що втілюють соціально важливі культурні проекти.
Ви готові розбачити культуру?
Попередні проекти
з 2019 року “Кіт Гаватовича” організував дві театральні резиденції формату Львів-Берлін із створенням фінального проекту. Резиденція 2019 року працювала із темою культурної спадщини, а фінальний перформенс у Берліні стосувався теми Жовківської синагоги. Кінцевий продукт резиденції 2021 з темою “Ідентичність” торкнувся теми проходження паспортного контролю та стирання ідентичності у бюрократичних процедурах.
Сторінка резиденції “Упіймати Кота” https://www.facebook.com/catchacatresidence
Сторінка фестивалю “Кіт Гаватовича” https://www.facebook.com/kitgavatovycha
Фінансування здійснюється зі Стабілізаційного фонду культури та освіти 2023
Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та Goethe-Institut. goethe.de