Комедія з життя бюджетної інтелігенції

Орест Огородник «Блазні мимоволі»
Режисер-постановник — Орест Огородник
Художник-постановник — Мирон Кипріян народний художник України, лауреат Національної премії України імені Тараса Шевченка
Художник зі світла — Валентина Брилинська
Танці — Олена Балаян
Помічники режисера — Михайло Рудко, В’ячеслав Жуков

«Блазні мимоволі» – таку назву має заключна робота трилогії актора та режисера Національного академічного українського драматичного театру ім. М. Заньковецької Ореста Огородника.

Це історія про двох братів, котрі не бачились близько 20 років, проте підтримували родинні зв’язки на відстані. Обидва живуть у середньому достатку, стикаються зі знайомими усім нам питаннями безробіття, сімейних сварок та грошової кризи. Проте, спілкуючись у листах кожен із них змальовує своє життя в найяскравіших барвах, а саме зеленого грошовитого кольору. Вони видають себе за тих, ким не є, аби не впасти у багнюку в очах брата.

«Любов до ближнього має формуватись лише на любові, а не на товщині його гаманця» – саме такою є ідея вистави «Блазні мимоволі». Лише у фіналі герої розуміють, щоб переконатися у любові до ближнього, в любові своєї родини, не обов’язково займати високі посади чи бути невідомо ким, достатньо бути самим собою.

Усі роботи Ореста Огородника виписані з середньостатистичного українського люду, фактично кожен з глядачів у героях бачить себе або своїх сусідів. Наболілі питання завжди чіпляють за живе глядача. Проте, в будь-якому випадку це доволі низькопробні вистави. Конфлікти плоскі, герої типажеві, гумор примітивний. Немає жодного і естетично вдалого моменту у виставі – декорації наче зібрані із «театрального секонд-хенду», костюми надмірно яскраві і підібрані без смаку, музичний супровід вистави – суцільна попса.

Щодо акторського колективу «Блазнів мимоволі», то хотілось би виділити Ореста Гарду, який виконував одну з головних ролей, роль Степана Зайця. Він додає ритму виставі, проте один актор не в силі вивести цілу виставу на гідний рівень.

Постановка «Блазні мимоволі» має два акторські склади. Така суб’єктивна оцінка обумовлена лише на основі перегляду вистави в одному акторському складі. Можливо, інший склад справляє не таке негативне враження. Про інший склад можна буде говорити пізніше. Звичайний глядач обов’язково залишиться задоволений під час перегляду цієї вистави.

Фото з сайту театру www.zankovetska.com.ua